PZB – příběh dvou výjimečných

Úterý, 1. října 2013

Stále se setkáváme s otázkou, co je zkratka PZB . Sám jsem si tento příběh nechal již několikrát vyprávět a vždy mne uchvátí, když vizionářskou myšlenku lze realizovat a když na jejím základě vznikne celé nové průmyslové odvětví. Takovým silným příběhem začíná i historie značky PZB.

Těsně po druhé světové válce přátelství a genialita dvou obchodních partnerů napsala příběh, který i po více jak 50-ti letech má své pokračování. Pan Pederzani a pan Zini byli první v Itálii a pravděpodobně i v celé Evropě, kdo vymyslel pomocný pohon (PTO) a spojil ho s hydraulickým čerpadlem. Čímž dali základ pro zcela nové využití nákladních automobilů s hydraulicky ovládanými nástavbami, které se stali zásadní pro rekonstrukci Itálie. Oba přátelé museli čelit spoustě výzev a těžkostí, když začínali ve sklepě se stolním soustruhem. Dnes je firma certifikována dle TUV ISO 9001 a je součástí Interpump Group.

I v současnosti může být firma PZB pyšná na své zakladatele, protože pod ochrannou známkou PZB se jejich myšlenka vyváží na všechny kontinenty světa . Jejich produkty se dotkly téměř všech vyráběných značek nákladních automobilů.